28 жовтня Україна відзначає переможну дату – 77-у річницю визволення території України від нацистських окупантів, вшановує героїчний подвиг і жертовність українського народу у Другій світовій війні.
День звільнення України від фашистських загарбників – це свято, яке відзначається щорічно в день остаточної перемоги над військами нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, в день повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, в результаті Східно-Карпатської наступальної операції. Битва за Україну тривала 680 діб.
У роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн. радянських солдатів і офіцерів, майже 1,4 млн. військовополонених.
На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб – кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини.
Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.
В цей день кожен має пригадати імена наших співвітчизників, які своєю мужністю і безкорисною любов’ю до Батьківщини, усіма силами, часто ціною власного життя, наближали день звільнення України від нацистської окупації.