Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Вінницькій області нагадує, що Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ООН) оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин. Основною метою є підвищення загальної обізнаності про те, як турбота щодо здоров’я рослин може допомогти подолати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище, що сприятиме економічному розвитку кожної країни світу.
Рослини становлять 80% їжі, виробляють 98% кисню, отже є важливими для людства. Здоров’я людей залежить від здоров’я рослин. Вони є ключовою складовою сталого розвитку сільського господарства.
За прогнозами вчених сільськогосподарське виробництво повинно збільшитися на 60 % до 2050 року, щоб прогодувати все населення планети. Ось чому основним гаслом є «Захистимо рослину – збережемо життя».
За повідомленнями ФАО (Організація продовольства та сільського господарства ООН) щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільгоспкультур.
Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття нашої планети.
Міжнародні подорожі та торгівля, які втричі збільшилися за останнє десятиліття, можуть швидко поширювати шкідників, хвороби, фітонематоди та бур’яни по всьому світі, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу їх існування.
Що може зробити кожен з нас для підтримання здоров’я рослин
1. Купуйте відповідально, лише сертифіковане насіння та саджанці вільні від шкідливих організмів. Адже якісний посадковий матеріал є запорукою отримання гарного урожаю.
2. Регулярно перевіряйте фітосанітарний стан ваших ділянок та знищуйте осередки шкідливих організмів. Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство.
3. Застосовуйте екологічно чисті методи боротьби зі шкідливими організмами, включаючи ті, які базуються на біологічних підходах, які не вбивають запилювачів, а також корисних комах і організмів.
4. Будьте обачні при ввезенні рослин та рослинних продуктів в Україну, а також дотримуйтесь міжнародних стандартів при торгівлі рослинною продукцією.
Щоб бути обізнаним в усіх аспектах фітосанітарного законодавства та питаннях захисту рослин, пропонуємо громадянам та суб’єктам господарювання ознайомитись з публікаціями за посиланнями:
Як убезпечитися від придбання контрафактного чи фальсифікованого насіння?
https://www.vingudpss.gov.ua/.../yak-ubezpechytysya-vid...
Використовуйте пестициди відповідально!
https://vingudpss.gov.ua/.../vykorystovuyte-pestycydy...
До уваги аграріїв та бджолярів!
https://vingudpss.gov.ua/.../do-uvagy-agrariyiv-ta...
Бактеріальний опік плодових - небезпечна хвороба для понад 170 видів рослин!
https://vingudpss.gov.ua/.../bakterialnyy-opik-plodovyh...
Нагадуємо про необхідність суворого дотримання регламентів застосування ЗЗР на плодових культурах!
https://vingudpss.gov.ua/.../nagaduyemo-pro-neobhidnist...
Безпечне застосування ЗЗР - запорука захисту бджіл від отруєння пестицидами!
https://vingudpss.gov.ua/.../bezpechne-zastosuvannya-zzr...
Також, перед переміщенням будь яких об’єктів регулювання за межі України, пропонуємо ознайомитись :
https://dpss.gov.ua/fitosanit.../fitosanitarni-vimogi-krayin
До відома сільгоспвиробників та експортерів сільськогосподарської продукції!