Про мобільний застосунок для жінок що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику

Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії створено застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику.

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою.

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону. Тому наша ціль — максимально поінформувати жінок, залишаючись непомітними для чоловіків.

Тривожна кнопка має вигляд нейтральної іконки на екрані смартфона. Якщо натиснути на кнопку, поліція визначить перебування за геолокацією й приїде на місце злочину.

Завдяки наявності окремого прихованого інтерфейсу у застосунку також можна переглядати інформацію про ознаки насильства, знайти план й для постраждалих та свідків, а також скористатись мапою контактів служб допомоги.

Застосунок уже працює, він доступний до звантаження у Google Play та App Store, однак його назва засекречена. Щоби завантажити програму, потрібно зателефонувати на гарячу лінію 116 123 або написати організації «Розірви коло» в приватні повідомлення.

Поділитися:
Безоплатна правнича допомога
06.05.2024 16:54
В Україні можна отримати юридичні послуги безоплатно. Їх надає, зокрема, система безоплатної правничої допомоги (БПД). Система БПД має мережу точок доступу до правничої допомоги по всій Україні…
Яку медичну допомогу для новонароджених покриває Програма медичних гарантій?
06.05.2024 16:25
За даними електронної система охорони здоров’я (ЕСОЗ), з початку року на Вінниччині народилося 2151 немовля. Загалом в Україні на світ з’явилося 47 772 малюків. У Національній службі здоров'я…
До уваги громадян і суб’єктів господарювання!
06.05.2024 16:09
Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує про виявлення: потенційно небезпечної неідентифікованої хімічної речовини в пластиковій…