ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ВОДІЯМИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ВОДІЯМИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ

Несприятливі дорожні умови є прямою причиною дорожньо-транспортних пригод, а тому вимагають від водіїв підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.

3 метою запобігання ускладнень у дорожньому русі та попередження скоєння дорожньо-транспортних пригод слід дотримуватись наступних рекомендацій щодо управління автомобілем в умовах ожеледиці та снігового накату:

• Не виїжджайте в сніг або ожеледь, якщо ви не поміняли гуму;

• Не забувайте, що швидкість – це головний ворог водія на льоду. Чим менше швидкість автомобіля, тим більше він буде вам підкорятися;

• Дистанція! Відстань між двома автомобілями на дорозі слід вираховувати за такою формулою: швидкість машини множиться на два і виходить правильна дистанція в метрах, тобто для 100 км/год хороша дистанція це 200 метрів;

• В ожеледь не робіть ніяких різких рухів педалями або кермом, швидких гальмувань і прискорень;

• Якщо ви їздите на механіці, то гальмувати треба двигуном. Для чого тиск на педаль гальма знижуємо, але зчеплення при цьому не вимикається. Потім давимо на зчеплення, перемикаємося на знижену передачу і знову включаємо зчеплення;

• Постійно стежте за ситуацією на дорозі. Не поспішайте, поступайтеся дорогою, будьте дуже обережні і уважні;

• При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.

Не нехтуйте власною безпекою та безпекою пасажирів. Уважно стежте за прогнозами синоптиків.

В умовах снігопаду також необхідно дотримуватися правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки). Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. А при зупинці включайте аварійну світлову сигналізацію.

Більше половини дорожньо-транспортних пригод, як правило, пов’язані з наїздами на пішоходів. Тому слід пам’ятати про те, що водій повинен поступатися людям, які перетинають проїзну частину, а пішоходи своєю чергою зобов’язані переходити максимально обережно в спеціально встановлених для цього місцях.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ! Ваша особиста безпека залежить насамперед від вас самих!

Поділитися:

Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років
22.11.2024 10:01
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає…
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21.11.2024 12:28
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до…
Соціологічне опитування «Безпека та довіра»
20.11.2024 14:25
Харківський національний університет внутрішніх справ спільно з Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області реалізуюють черговий етап щорічного моніторингового дослідження «Безпека…