Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Самгородоцької сільської ради» (далі - Центр) - є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи якого проводять соціальну роботу та надають соціальні послуги сім’ям/особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Центр був створений рішенням Самгородоцької сільської ради від 13.01.2021 року №111/5-8, і почав функціонувати з 01 лютого 2021 року.
Центр виконує такі основні завдання як:
- забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю;
- надання послуг стаціонарного догляду громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю;
- виявлення громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги;
- визначення індивідуальних потреб сімей/осіб у соціальних послугах;
- організація та надання соціальних послуг;
- здійснення інших заходів, зокрема щодо проведення інформаційно-просвітницької роботи з громадянами похилого віку.
Крім того, з початку військових дій Терцентр надавав послуги постійного та тимчасового проживання внутрішньо-переміщеним особам.
Згідно структури Центру в ньому були утворені наступні структурні підрозділи:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення стаціонарного догляду геріатричного типу для постійного або тимчасового проживання село Вівсяники;
- заклад системи соціального захисту населення та медичного обслуговування для постійного або тимчасового проживання.
Штатна чисельність працівників Центру – 53,25 штатних одиниці.
Центр надає соціальні послуги на всій адміністративній території Самгородоцької сільської територіальної громади. Охоплено всі старостинські округи та с.Самгородок.
Щодо роботи структурних підрозділів Центру:
Відділення соціальної допомоги вдома
У відділенні надається соціальна послуга – догляд вдома, відповідно до Державного стандарту.
Цю послугу у відділенні отримують особи похилого віку, особи з інвалідністю, особи з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.
За 2022 рік соціальну послугу догляд вдома, отримали 342 особи, з них: 298 - одинокі, 44 - особи з інвалідністю, 271 – похилого віку. За гендерним розподілом: чоловіки - 136; жінки -206. Було припинено надання соціальної послуги у зв’язку зі смертю чи зміною постійного місця проживання, або зміною життєвих обставин – 114 отримувачам соціальної послуги.
Надання соціальної послуги здійснювали 20 соціальних робітників. В середньому, навантаження на одного робітника в 2022 році склало – 14 осіб, при нормативі - 6 осіб у сільській місцевості.
Станом на 01.04.2023р. відділення обслуговує 228 мешканців громади.
На всіх громадян, що отримують соціальну послугу, у відділенні ведуться особові справи, визначаються індивідуальні потреби особи, складаються індивідуальні плани, укладаються договори про надання соціальних послуг.
Завідувачем відділення періодично проводилася перевірка якості надання соціальної послуги за місцем проживання отримувачів послуг. Здійснено - 214 перевірок, складено відповідні акти. Скарг на роботу соціальних робітників не надходило.
При наданні послуги соціальними робітниками було здійснено – 32 547 відвідувань підопічних вдома, яким здійснено – 130 176 заходів, що складають зміст соціальної послуги, а саме:
- допомога у самообслуговуванні - 32846;
- ведення домашнього господарства - 80316;
- забезпечення супроводження (супровід споживача соціальних послуг у поліклініку, тощо) – 894;
- надання допомоги в оплаті комунальних послуг (заповнення абонентних книжок, оплата комунальних послуг, звірення платежів, заміна книжок) - 7843;
- надання допомоги в оформленні документів (оформлення субсидій на квартирну плату і комунальні послуги) – 1822;
- написання листів, заяв, скарг, отримання довідок, інших документів – 204;
- представництво інтересів в органах державної влади, установах, підприємствах, та організаціях (виконання доручень, пов'язаних з необхідністю відвідування різних організацій) - 1467;
- надання допомоги у сільській місцевості з проведення сільськогосподарських робіт – 2461;
- надання послуг з виконання ремонтних робіт (допомога в ремонті житлових приміщень) – 403;
- спостереження за станом здоров'я, допомога у проведенні процедур, пов'язаних зі здоров'ям, надання допомоги до приходу лікаря, виклик лікаря додому – 715;
- сприяння в отриманні медичної допомоги в установах охорони здоров'я та лікувально-профілактичних установах – 91;
- сприяння в організації консультування отримувачів послуги із соціально - правових питань, питань отримання комунально-побутових, медичних, соціальних послуг, питання представлення й захисту інтересів отримувачів соціальної послуги у державних і місцевих органах влади, в установах, організаціях, підприємствах, громадських об'єднаннях – 412;
- надання інформації з питань соціального захисту населення – 702.
Відвідування здійснюється соціальними робітниками від одного до п’яти разів на тиждень, залежно від індивідуальних потреб осіб і групи рухомої активності.
Кожного місяця з працівниками відділення проводяться наради, на яких розглядаються питання якості надання соціальних послуг, здача поточної звітності, вирішення проблемних питань та інше.
Основною проблемою функціонування відділення є надмірне навантаження соціальних робітників (при нормативі у 6 підопічних, фактично робітники обслуговують від 10 до 16 осіб).
У 2023 році на базі відділення соціальної допомоги вдома було відкрито пункт прокату засобів пересування для осіб з обмеженою рухомою активністю. Матеріальна база пункту прокату (інвалідні візки, ходунки, гігієнічні стільці і т.п.) була сформована за рахунок отриманої благодійної допомоги у натуральній формі.
Відділення стаціонарного догляду геріатричного типу для постійного або тимчасового проживання село Вівсяники
Відповідно до Державних стандартів у відділі надається комплексна послуга стаціонарного догляду геріатричного типу.
Вказані послуги отримують особи, які втратили здатність до самообслуговування або не набули такої здатності і потребують сторонньої допомоги.
Надання соціальних послуг здійснювали 11 працівників установи (в т.ч. медичний персонал – 1 штатна одиниця).
У період з 01.02.2022р. по 01.04.2023р. у відділенні стаціонарного догляду геріатричного типу для постійного або тимчасового проживання село Вівсяники перебувала 38 осіб, в тому числі 7 ВПО.
У відділенні стаціонарного догляду геріатричного типу для постійного або тимчасового проживання село Вівсяники облаштовано 25 ліжко-місць.
Відділення створено з метою забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю старше 18 років, які потребують стороннього догляду та допомоги.
Мешканці відділення забезпечуються відповідно до встановлених норм:
- житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом;
- п’ятиразовим харчуванням, в тому числі дієтичним з урахуванням індивідуальних потреб підопічних;
- цілодобовим доглядом, що здійснюється молодшим медичним персоналом;
- медичним обслуговуванням та консультативною допомогою;
- засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво-необхідними ліками, відповідно до медичного висновку;
- комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, тепло-, водопостачання, тощо);
На території відділення облаштовано 2 зони відпочинку.
У період з 01.01.2022р. по 31.03.2023р. році у відділенні були проведені наступні ремонтні роботи з:
- ремонту пічного опалення;
- облаштування пральної кімнати;
- ремонту каналізації;
- проведення інтернету;
- часткової заміни електричної проводки;
- заміни унітазу;
- облаштування душової для осіб з обмеженими можливостями руху;
- проведення ремонту у 2 палатах (заміна підлоги, шпалер, тощо);
- заміна вікон у сан.вузлі.
За рахунок благодійних організацій та фондів у відділення було передано:
- 3 пральні машини;
- 2 машини для сушки білизни;
- електрична плита;
- «буржуйка» для опалення ванної кімнати;
- холодильник;
- морозильна камера;
- мікрохвильова піч;
- 2 електрочайники;
- 2 праски;
- кухонний комбайн
- фен;
- 30 комплектів постільної білизни (в т.ч. подушки, ковдри, пледи).
Заклад системи соціального захисту населення та медичного обслуговування для постійного або тимчасового проживання с.Самгородок
Відповідно до Державних стандартів у відділі надається комплексна послуга стаціонарного догляду та медичного обслуговування.
Вказані послуги отримують особи, які опинились у складних життєвих обставинах, втратили здатність до самообслуговування або не набули такої здатності і потребують сторонньої допомоги.
Надання соціальних послуг здійснювали 16 працівників установи (в т.ч. медичний персонал – 6,25 штатних одиниць).
У період з 01.01.2022р. по 31.03.2023р. у закладі системи соціального захисту населення та медичного обслуговування для постійного або тимчасового проживання с.Самгородок перебували 375 осіб.
У закладі системи соціального захисту населення та медичного обслуговування для постійного або тимчасового проживання с.Самгородок облаштовано 40 ліжко-місць (у 2022-2023 році додатково облаштовано 15 ліжкомісць).
Заклад створено з метою забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування та надання медичної допомоги громадянам які знаходяться у складних життєвих обставинах та потребують стороннього догляду та медичної допомоги.
Мешканці відділення забезпечуються відповідно до встановлених норм:
- житлом, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом;
- п’ятиразовим харчуванням;
- цілодобовим медичним доглядом;
- медичним обслуговуванням та консультативною допомогою;
- комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, тепло-, водопостачання, тощо).
У 2022-2023 роках у відділення були проведені наступні роботи:
- капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення;
- заміна гідроакумулюючого баку;
- облаштування зони відпочинку на прибудинковій території (2 альтанки, лавочка, урни);
- створення додаткової душової кімнати, яка облаштована для потреб осіб з обмеженням рухомої активності;
- облаштування додаткової туалетної кімнати;
- заміна вікон у 5 палатах;
- заміна вхідних дверей у будівлю;
- косметичний ремонт 5-ти палат.
За рахунок коштів благодійних організацій та фондів у відділення були направлені:
- 5 пральних машинок;
- 2 машини для сушки білизни;
- Холодильник;
- 2 морозильні камери;
- Телевізор;
- Електрична плита;
- 20 функціональних ліжок;
- 50 комплектів постільної білизни (в т.ч. подушки, ковдри, пледи);
- 20 протипролежневих матрасів;
- 21 інвалідних візків;
- кухонний комбайн;
- 4 мікрохвильові пічки;
- 5 бойлерів;
- Праски, електричні чайники, фени, електрообігрівачі, посуд.
За рахунок власних надходжень установи були придбані: 2 альтанки, 6 столів та 24 стільця для їдальні закладу.