Звіт про роботу відділу соціального захисту населення, охорони здоров’я Самгородоцької сільської ради за 2022 рік

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг. Послуги із соціальної підтримки стосуються майже кожної родини з моменту народження і супроводжують упродовж життя. Завдання відділу соціального захисту населення - наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, дійти до кожної людини, не залишити її без уваги, своєчасно допомогти.

Відділ свою діяльність щодо надання адміністративних послуг соціального характеру охоплює:

• організацію безпосереднього прийому громадян, приймання та опрацювання документів з метою передачі їх до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, формування та виконання місцевих програм соціальної підтримки провадиться відділом та охоплює:

  • консультування з питань застосування законодавства, щодо соціальної допомоги, житлових субсидій, надання пільг, компенсацій за догляд (надання соціальних послуг), санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, отримання засобів реабілітації, опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, надання соціальних послуг, з інших питань, пов’язаних із соціальною підтримкою населення;
  • визначення потреб громади в соціальних послугах;
  • прийняття рішень про організацію надання соціальних послуг;
  • виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • організацію надання соціальних послуг відповідно до потреб громади;
  • призначення та виплату одноразової допомоги та компенсацій, що фінансуються за рахунок коштів бюджету територіальної громади;
  • розв’язання питань надання за рахунок коштів місцевого бюджету ритуальних послуг у зв’язку з похованням громадян у випадках, передбачених законодавством (у тому числі одиноких);
  • забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;
  • забезпечення ведення обліку багатодітних сімей;
  • профілактику бездомності та соціального сирітства;
  • вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства і торгівлі людьми;
  • вжиття заходів щодо усунення дискримінації за ознакою статі відповідно до законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації;
  • визначення потреби громади у надавачах соціальних і реабілітаційних послуг, у тому числі особам з інвалідністю, залежно від потреб громади у відповідних послугах, а також підготовку необхідного обґрунтування для прийняття рішення про створення або залучення відповідних надавачів;
  • моніторинг, оцінювання якості надання соціальних послуг;
  • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на:
  • підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, а також запобігання та протидії домашньому насильству;
  • спонукання людей до переходу «від очікування допомоги до самореалізації»;
  • формування сімейних цінностей, почуття причетності до розв’язання важливих соціальних завдань територіальної громади.

За 2022 рік було призначено 807 субсидій на оплату житлово-комунальних послуг через УСЗН Хмільницької РДА та 20 вже через Головне управління ПФУ, а також 38 пільг для пільгових категорій громадян.

Протягом 2022 року Відділом соціального захисту населення, охорони здоров’я Самгородоцької сільської ради, згідно рішення виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради, було надано одноразову грошову допомогу для 19 жителів Самгородоцької сільської територіальної громади, які потрапили в складні життєву ситуацію чи на екстрене медичне втручання на суму 165 тис. грн.

Допомога воїнам-інтернаціоналістам на суму в 20 тис.грн.

Учасникам бойових дій різних періодів збройної агресії російської федерації (207-ми особам) 103,5 тис. грн..

Окрім допомоги при оформленні пільг для населення, відділом було забезпечено компенсацію за надання різних пільгових послуг (перевезення, зв'язок, інше) 751 громадянину на суму 39 398 грн..

Інші матеріальні допомоги (новорічні подарунки, теплі ковдри) 35120 грн.

Отримано та передано у Вінницький фонд інвалідів 16 заяв від інвалідів про забезпечення технічними засобами реабілітації.

Після 24 лютого 2022 року до громади почали приїздити внутрішньо-переміщені особи. Відділом разом з старостинськими округами було прийнято документи та опрацьовано більше 1780 заяв від ВПО. Людей було розміщено в громадському секторі та в КУ Терцентр Самгородоцької сільської ради. На теперішній час проживає 350 осіб, з них близько 88 осіб з інвалідністю.

Для підтримання даної категорії людей було надано як від державних так і від міжнародних гуманітарних організацій харчовими наборами, ТЗР, одяг, засоби гігієни. Також для пітримки ВПО в зимовий період, найбіль вразливі сім’ї було забезпечено твердим паливом (дрова). Населення громади також долучилося до забезпечення внутрішньо-переміщених осіб продуктами.

При відділі працює 2 фахівця із соціальної роботи, які постійно моніторять стан соціального стану в населених пунктах громади, надають соціальні послуги вразливим верствам населення: сім’ям які опинилися в СЖО, прийомним сім’ям, сім’ям де є особи та діти з інвалідністю, сім’ям опікунів та піклувальників, дітей сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування. Значна робота проводиться фахівцями із сім’ями ВПО : вивчаються їх проблеми та потреби, здійснюються пошук шляхів вирішення цих проблем та задоволення потреб. Проводиться робота із залучення гуманітарних допомог.

Протягом 2022 року фахівцями із соціальної роботи було надано послугу соціального супроводу 12-м сім’ям, що опинилися в СЖО та 2-ом прийомним сім’ям. Послуги інформування та консультування надавалися 12-ти сім’ям , де є особи та діти з інвалідністю, 42-м сім’ям одиноких матерів та 12-ти сім’ям ВПО. На особливому контролі фахівці перебували сім’ї , в яких батьки ухиляються від виконання обов’язків із виховання дітей. Таких сімей у громаді 6.щодо 3-ох сімей фахівцями відділу було подано пропозиція до Служби у справах дітей щодо позбавлення їх батьківських прав.

Послуги соціальної профілактики ФСР було надано 46-ти сім’ям, консультування 48ми сім’ям. Також здійснювалася профілактично-просвітницька робота. Було проведено 18 групових заходів із запобігання та протидії домашнього насильства, попередження торгівлі людьми.

Поділитися:

Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років
22.11.2024 10:01
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає…
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21.11.2024 12:28
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до…
Соціологічне опитування «Безпека та довіра»
20.11.2024 14:25
Харківський національний університет внутрішніх справ спільно з Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області реалізуюють черговий етап щорічного моніторингового дослідження «Безпека…