Захворюваність на кашлюк зростає

З початком пандемії Covid-19 ми «забули», що існують інші захворювання, а з початком повномасштабного вторгнення відбулась велика міграція населення, багато дітей та дорослих втратили доступ до якісної медичної допомоги (в т.ч. профілактичної), залишились без медичних документів. Все це має великий вплив на рівні захворюваності сьогодні, в першу чергу інфекційної.

ВСП Козятинський відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Хмільницького району інформує про наступне. За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» та ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», а саме за даними статистичної звітності, яка отримана від обласних та Київського міського центрів контролю та профілактики хвороб (далі - ЦКПХ), в Україні реєструється зростання рівня захворюваності на кашлюк. За період 2018 - 2024 (2 міс.) роки в Україні зареєстровано 6 913 випадків захворювання на кашлюк. Починаючи з 2023 року відмічається тенденція до зростання захворюваності,

підйом захворюваності продовжується й у 2024 році. На Вінниччині за 3 місяці 2024 року зареєстровано 47 випадків захворювання кашлюком, з них 46 діти. Випадки захворювання реєструвались на території районів: Хмільницького - 24 випадки, Вінницького - 14, Жмеринського - 6, Гайсинського - 2, Могилів-Подільського - 1 випадок. На території Тульчинського району випадки не реєструвались. На території громад колишнього Козятинського району у 2023 році зареєстровано 1 випадок, а за перший квартал 2023 року – 7, всі захворілі діти, переважно віком від 1 до 9 років. По наших громадах розподілились випадки наступним чином: Глуховецька та Самгородоцька громади по 1, Махнівська – 5.

Кашлюк – це повітряно-крапельна, вкрай заразна, бактеріальна інфекційна хвороба, яка перебігає під виглядом затяжного бронхіту, з тяжкими нападами кашлю, може призвести до смерті. Характерними є сезонні підйоми захворюваності на кашлюк переважно у зимові (січень-лютий) та літні (червень-липень) місяці. Відноситься до керованих інфекцій, основним засобом профілактики якої є вакцинація.

У 2020-2021 роках зниження показників охоплення щепленнями пов’язано з пандемією COVID-19, яка створила кризу в системі охорони здоров’я, постраждали і програми з вакцинації. У 2022 році відзначалось суттєве зниження усіх показників охоплення щепленнями у зв’язку із воєнним станом в Україні. Середньообласні рівні охоплення щепленнями проти кашлюку серед дітей до року були 79,5% та 83,7% серед 18-місячних дітей. Показники охоплення щепленнями проти кашлюку, відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні, є недостатніми для забезпечення епідемічного благополуччя в країні. Впродовж останніх 10-ти років не було досягнуто показника 95% - необхідного порогу для створення колективного імунітету щоб забезпечити захист населення від спалахів.

Тому, в черговий раз звертаюсь до батьків неповнолітніх дітей з рекомендацією, обов’язково проводити щеплення з дотриманням вимог календаря та при найменших ознаках гострого респіраторного захворювання не займатися самолікуванням, а звертатися за медичною допомогою до свого сімейного лікаря.

Поділитися:
26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
26.04.2024 09:15
26 квітня 1986 року о 1-23-47 за Київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської атомної…
ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ ДЕПУТАТА САМГОРОДОЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПОЛІЩУК ОЛЕНУ ІВАНІВНУ!
25.04.2024 09:26
Шановна Олена Іванівна! Прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, безмежного людського щастя, сімейного добробуту. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи,…
Загальнонаціональна хвилина мовчання
24.04.2024 09:00
Загальнонаціональна хвилина мовчання Вшановуємо світлу пам'ять, громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість та героїчні подвиги воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань…