З Міжнародним днем рідної мови!

Шановні жителі громади!

Щиро вітаю всіх з Міжнародним днем рідної мови!

21 лютого представники всіх націй та народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тринадцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначають з 2002 року.

Як казав відомий українець Іван Огієнко, «Мова – це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості». Впродовж віків український народ творив, плекав та оберігав свою мову. Тому вона є не лише засобом спілкування, а й твердинею цілого народу, скарбницею її культурних надбань.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури – немає народу.

Протягом багатьох років українська мова перебувала у стані знищення, про це свідчать документи Валуєвський циркуляр та Емський указ, великого удару по українській мові, культурі та традиціям нанесені представниками більшовицького режиму, які застосовували репресії та розстріли української інтелігенції та осіб, які розмовляли українською мовою або носили український національний одяг…

Усе це призвело до того, що було виховано ціле покоління людей, які не знали рідної мови. Проте завжди у тяжкі для української мови часи на стороні рідного слова стояла українська прогресивна інтелігенція.

З настанням, у другій половині вісімдесятих років, демократичних зрушень у суспільному житті в Україні, розпочалася боротьба за відродження національної мови, культури і літератури. Провідну роль у цьому русі відіграли передові письменники, поети, вчені.

Саме з пошани до рідної мови починається розвиток будь-якої країни, бо мова – один з головних символів народу, його об’єднуюча сила, яка робить нас згуртованими та сильними. Це – наша найсильніша зброя, і водночас – наш найдорожчий скарб.

З повагою,

сільський голова Сергій ЛАНОВИК

Поділитися:

Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років
22.11.2024 10:01
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає…
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21.11.2024 12:28
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до…
Соціологічне опитування «Безпека та довіра»
20.11.2024 14:25
Харківський національний університет внутрішніх справ спільно з Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області реалізуюють черговий етап щорічного моніторингового дослідження «Безпека…