Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю

КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» пропонує послугу «Тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю» для сімей з вашої громади.

Мета послуги – надати відпочинок батькам, що виховують дітей, які потребують постійного стороннього догляду.

Послуга надається сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю від 7 до 18 років, при умові, якщо діти не знаходяться у інтернатних закладах системи освіти чи соціального захисту.

Послуга полягає в тому, що її отримує і сім’я, і дитина з інвалідністю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Виняток складають діти, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).

Діти проживатимуть в с. Дорожне, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті, забезпечуються 5-ти разовим харчуванням, при потребі фахівці Центру надають допомогу в годуванні. Вночі з ними знаходяться доглядальники, спостереження медичної сестри в денний та нічний час.

Комфортні і доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур. Крім цього, на підставі вивчених потреб, дітям надаються необхідні індивідуальні послуги - заміна підгузків, одягання, підмивання, умивання. Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, що себе не обслуговують.

Протягом дня проводяться заходи, що сприяють розвитку дітей, організація їх дозвілля і відпочинку. Буклет про надання зазначеної послуги додається.

Для отримання соціальної послуги потенційним отримувачам зазначеної послуги рекомендовано проконсультуватись із фахівцями Центру за номером телефону:

(0432) 50 91 45 – стаціонарний телефон центру «Обрій»;

096 413 22 27 – Демко Світлана Василівна – директор центру «Обрій»;

097 230 20 01 – Головко Наталія Олександрівна – заступник директора центру «Обрій»;

093 769 68 18 – Капуш Вікторія Володимирівна - практичний психолог центру «Обрій».

Алгоритм потрапляння в послугу:

Орган соціального захисту вашої громади виявляє потребу в послузі, формує необхідний пакет документів, відповідно до листа Департаменту соціальної та молодіжної політики № 06.2-21 від 14.04.2021 року і направляє його зі своїм клопотанням для прийняття рішення до ЦНАП за адресами :

м.Вінниця, вул.Соборна, 59

м.Вінниця, вул. Замостянська,7

м.Вінниця, вул. Брацлавська, 85

м.Вінниця, пр.Космонавтів,30

Рішення про отримання соціальної послуги приймає Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації після оформлення належним чином наступних документів:

заява батьків, опікунів/піклувальників про необхідність надання соціальних послуг (встановленого зразка засвідчена печаткою органу соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради);

лист органу соціального захисту населення сільської, селищної, міської ради про необхідність соціальної послуги з аргументацією неможливості забезпечення надання соціальної послуги в територіальній громаді чи сусідній територіальній громаді;

копія паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю, хто звертається із заявою або інших законних представників дитини;

копія паспорта дитини з інвалідністю (з приписним листком) або копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;

копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний код), у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків, або копія паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові та мають про це відмітку в паспорті);

копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідності за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України (за наявності інвалідності);

виписка з медичної документації за формою №112/о «Історія розвитку дитини», затвердженою МОЗ (для дитини з інвалідністю);

копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю);

довідка з місця проживання сім’ї з дитиною;

медична довідка про санітарно-епідеміологічне оточення (контакт з інфекційними хворими), що дійсна протягом трьох днів;

копія рішення суду про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);

копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

копія акту оцінювання потреб сім’ї/особи (дитини) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, складеного соціальним менеджером/ фахівцем із соціальної роботи (не подається батьками або іншими законними представниками для дітей із встановленою інвалідністю);

інформація про доходи/страхові виплати сім’ї, що потребує надання соціальної послуги (за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг).

В момент звернення батьків із заявою в органи соціального захисту, паралельно з оформленням документів соціальний працівник надає батькам телефони надавача послуги і повідомляє КЗ «Обрій» про бажаючих отримати послугу.

Порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адміністративної послуги: особисто або через довірену особу, поштою.

З огляду на зазначене вище просимо організувати роботу щодо інформування мешканців громад, потенційних отримувачів зазначеної соціальної послуги, особливо звернути увагу на ті сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах та звертались до органів соціального захисту населення громад щодо влаштування до дитячих закладів системи соціального захисту населення.

Соціальна послуга тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю є вкрай необхідною для батьків, які доглядають та виховують дітей з інвалідністю. Така підтримка дає можливість батькам підтримати своє фізичне та психічне здоров’я, запобігти психологічному вигоранню, укріпити родинні стосунки, можливість економічно підтримати родину та може стати альтернативою оздоровлення та відпочинку для дітей, осіб з інвалідністю, що потребують постійного стороннього догляду з важкими формами інвалідності.

Поділитися:

Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років
22.11.2024 10:01
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає…
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21.11.2024 12:28
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до…
Соціологічне опитування «Безпека та довіра»
20.11.2024 14:25
Харківський національний університет внутрішніх справ спільно з Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області реалізуюють черговий етап щорічного моніторингового дослідження «Безпека…