Що потрібно покласти до «тривожної валізи» на випадок війни!

Екстрена або тривожна валізка (рюкзак) - це узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися людині за будь-якої екстреної ситуації. «Тривожна валіза», як правило, являє собою укомплектований рюкзак об’ємом від 30 літрів, в якому знаходиться мінімальний набір одягу, предмети гігієни, документи, медикаменти, інструменти і продукти харчування.

У першу чергу потрібно визначитися з самою «валізою». Для цієї мети краще всього використовувати рюкзак, на випадок, якщо доведеться йти пішки. Укладайте речі так, щоб можна було легко знайти те, що вам потрібно. І звичайно, рюкзак повинен бути якісним

Список рече
й :
1) Копії важливих документів (паспорта, свідоцтва про народження дітей, автомобільних прав, пенсійного посвідчення, правовстановлюючих документів на нерухомість тощо) зробіть заздалегідь і запакуйте у водонепроникну упаковку. Документи укласти потрібно так, щоб їх легко можна було дістати. Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких.
2) Кредитні картки і невеликий запас готівки.
3) Дублікати ключів від будинку та авто.
4) Карта місцевості і доведений до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі.
5) Пристрої зв’язку і доступу до інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому FM діапазону. Приймач дозволить бути в курсі, що відбувається (запасні батарейки для приймача). Можна взяти недорогий мобільний телефон із зарядним пристроєм.
6) Ліхтарик, із запасними батарейками для нього.
7) Компас і годинник. Краще водонепроникні.
8) Ніж складний універсальний (до складу якого зазвичай, входять інструменти шило, викрутка, ножиці і багато іншого).
9) Сигнальні засоби (свисток).
10) Рулон широкого скотчу.
11) Шнур синтетичний, діаметр 4-5 мм, довжина - 20 м.
12) Блокнот і олівець.
13) Нитки та голки.
14) Аптечка першої необхідності, що містить базовий загальноприйнятий набір ліків (та медикаменти у разі хронічних захворювань). Віддайте перевагу тим лікарським засобам, про правила застосування яких ви чітко обізнані.
(• бинти, лейкопластир, йод, вата; • активоване вугілля (інтоксикація); • «Парацетамол» (жарознижувальний); • «Супрастин» (алергія); • «Іммодіум» (діарея); • «Фталазол» (кишкова інфекція); • «Альбуцид» (очні краплі); • антибіотики в порошках)
15) Одяг (нижня білизна, шкарпетки, запасні штани, сорочка або кофта, надійне і зручне взуття за сезоном.
16) Гігієнічні засоби (зубна щітка і паста, невеликий шматок мила, рушник, туалетний папір, кілька упаковок сухих хусток, кілька носових хусток, вологі серветки).
Жінкам - засоби особистої гігієни.
17) Товари для дітей.
18) Сірники (краще туристичні). Запальничка.
19) Запас їжі на декілька днів. Все, що можна їсти без приготування і що займає мало місця, довго зберігається. Питна вода на перший час
.Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати; – Висококалорійні солодощі: кілька батончиків «Snickers», льодяники; – Набір продуктів: пару банок консерв, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис , пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати; – Горілка, вино, спирт.

І головне – у будь-якій ситуації не панікуйте і зберігайте холодний розум!

Поділитися:

Інформаційні матеріали до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років
22.11.2024 10:01
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає…
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21.11.2024 12:28
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з указом президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до…
Соціологічне опитування «Безпека та довіра»
20.11.2024 14:25
Харківський національний університет внутрішніх справ спільно з Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області реалізуюють черговий етап щорічного моніторингового дослідження «Безпека…