Підтримка юридичним та фізичним особам, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства

Розпочато приймання документів по садівництву

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 р. № 587 (в редакції постанови КМУ від 10.03.2021 р. № 185) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Підтримка надається юридичні особи та фізичні особи — підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства.

Підтримка надається: 1)суб’єктам господарювання, які закладають плодово-ягідні насадження, виноградники та хмільники, для компенсації витрат, здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року на:

- придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (у розмірі до 80 відсотків здійснених витрат);

- проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення (у розмірі до 50 відсотків здійснених витрат);

- закупівлю техніки, механізмів та обладнання для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві (у розмірі
до 30 відсотків їх вартості).

2) суб’єктам господарювання — виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які провадять сільськогосподарську діяльність з обробки, переробки та/або консервації плодів, ягід, винограду та хмелю, для компенсації до 50 відсотків вартості:

- нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції ;

- придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали після завершення пусконалагоджувальних робіт.

Компенсації підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію
з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, та/або вартість ліній, придбаних у той самий період.

Одноразово у 2021 році суб’єкти господарювання можуть отримати компенсацію за період з 2019 по 2020 роки за напрямами та у розмірі, визначеними Порядком

Для отримання компенсації витрат на садивний матеріал і роботи за зазначений період суб’єкти господарювання подають до 1 вересня або 15 жовтня 2021 р. обласним комісіям перелік документів, визначений Порядком.

За період з 2019 по 2020 роки суб’єктам господарювання не нараховується компенсація, якщо відповідні насадження не обліковуються на їх балансі на дату подання документів.

Для отримання компенсації витрат на садивний матеріал і роботи та для отримання компенсації витрат на техніку, механізми та обладнання до 1 вересня або 15 жовтня 2021 р. потрібно звернутись в обласній комісії Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької облдержадміністрації.

Для отримання компенсації вартості об’єктів суб’єкти господарювання подають до 1 вересня або 15 жовтня 2021 р. комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Для отримання компенсації вартості ліній суб’єкти господарювання до 1 вересня або 15 жовтня 2021 р.комісії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Ознайомитись з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-2005-%D0%BF#Text

Форми відповідних документів для надання фінансової підтримки, затверджено наказом Мінагрополітики від 07 липня 2021 року № 74 "Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки, механізмів та обладнання, передбачених для надання державної підтримки виробників плодів, ягід, винограду та хмелю", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27 липня 2021 року за № 973/36595.

Його можна знайти за посиланням https://minagro.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-normativiv-form-zvitnosti-pereliku-tehniki-mehanizmiv-ta-obladnannya-peredbachenih-dlya-nadannya-derzhavnoyi-pidtrimki-virobnikiv-plodiv-yagid-vinogradu-ta-hmelyu?v=610115138d3db

Поділитися:

КОНКУРС “ВАРТО: ДІЯТИ”
18.04.2025 11:24
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає приймати заявки на нову грантову програму “Варто діяти”, яку реалізує у партнерстві з Kernel та SKELAR. Ветерани, їхні рідні та…
Про виконання вимог законодавства та з метою сприяння покращенню умов ведення підприємницької діяльності
09.04.2025 09:37
Хмільницьке районне управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 3 листопада 2023 р. № 1143 «Про внесення змін до Порядку подання…
До уваги представників органів місцевого самоврядування та громадськості!
01.04.2025 15:01
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з метою вивчення проблематики законодавчого забезпечення…