Безбар’єрность в питаннях усиновлення, сімейних форм виховання, патронатних родин

23 травня 2025 року в КЗ «Самгородоцька публічна бібліотека» проведено популяризацію серед громадськості сімейних форм виховання та донесення до громадськості інформації щодо рівного доступу до можливостей громадян взяти дитину в родину.

Безбар’єрність — це, зокрема, і усунення перешкод в отриманні послуг, які підсилюють спроможність родин піклуватися про дітей.

✅ «Муніципальна няня» — послуга підтримки родин, що потребують допомоги у догляді за дитиною. У 2024 році 1877 родин звернулися за цією послугою, зокрема, 125 сімей, які переїхали в інші громади через війну.

✅ Пакунок малюка — у боксі понад 50 необхідніших речей для новонароджених. Мінсоцполітики оновило вміст бебі-боксу, зробивши його ще кориснішим і зручнішим для батьків. Вже видано понад 41 тисячу пакунків.

✅ «Раннє втручання» — надання своєчасної якісної допомоги родинам з дітьми раннього віку, що мають порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Наразі в Україні стало функціонують 47 команд раннього втручання в 16 регіонах України.

✅ Центри життєстійкості — дружні безбар’єрні простори, де кожен житель громади може безкоштовно отримати психосоціальну підтримку. По всій Україні такі Центри запрацювали у 200 громадах. Ще 44 осередки готуються до відкриття.

✅ Спрощення процедури усиновлення — упродовж року Уряд підтримав кілька постанов, розроблених Мінсоцполітики, які спрощують процедури усиновлення і відкривають більше можливостей для дітей швидше опинитися в родинному теплі.

✅ Придбання житла для дитячих будинків сімейного типу — в 2024 році 57 дитячих будинків сімейного типу отримали житло за кошти субвенції з державного бюджету, яку Мінсоцполітики розподілило місцевим бюджетам.

✅ Послуга патронату над дитиною —патронатні родини приймають на тимчасове виховання дітей, чиї батьки з тих чи інших причин не можуть про них піклуватися. За рік створено понад 160 нових патронатних родин.

✅ Виплата «Дитина не одна» — з 2024 року виплата нараховується на дитину і до набуття нею статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, щоб фінансово підтримати родини, які приймають дітей. Спрямовано понад 28 мільйонів гривень.

✅ Платформа «Україна для кожної дитини» — Мінсоцполітики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ запустило єдину державну платформу про усиновлення і сімейні форми виховання «Україна для кожної дитини» dity.gov.ua, яку відвідали вже 75 тисяч відвідувачів.

За матеріалами Міністерства соціальної політики України

Поділитися:

Тиждень безбар’єрності – це про повагу і гідність кожного!
24.05.2025 12:16
Національний тиждень безбар’єрності — це не лише інформаційна кампанія, а й новий крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має рівні права і можливості. Упродовж тижня по всій…
Безбар’єрность в питаннях усиновлення, сімейних форм виховання, патронатних родин
23.05.2025 11:51
23 травня 2025 року в КЗ «Самгородоцька публічна бібліотека» проведено популяризацію серед громадськості сімейних форм виховання та донесення до громадськості інформації щодо рівного доступу до…
Заходи в рамках відзначення Національного тиждня безбар’єрності
22.05.2025 11:11
Сьогодні, 22 травня 2025 року, в рамках відзначення Національного тиждня безбар’єрності, Службою у справах дітей Самгородоцької сільської ради було проведено інформаційну кампанію «Етика…